Uživatelské menu slouží po přihlášení k ovládání vašeho účtu a dalších funkcí dle nastavených oprávnění. 

Uživatelské menu

Přílohy:
FileDescriptionDatum zveřejnění
Download this file (program.jpg)program.jpg  

Popis projektu

Jubilejní 40. ročník Mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro 2018 zahájí Slavnostním zahajovacím koncertem k stému výročí vzniku Československé republiky Česká filharmonie cyklem symfonických básní „Má vlast“ Bedřicha Smetany. K devadesátému výročí úmrtí Leoše Janáčka uvede festival dva koncerty a operu Liška bystrouška. 6.května festival uzavře Filharmonie Brno „Slovanskými tanci“ Antonína Dvořáka. V koncertních sálech, divadlech, památkových objektech i méně tradičních prostorách v Pardubicích a okolních městech se uskuteční celkem 25 koncertů, operních a baletních představení, včetně edukativních programů pro mládež.

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro

  • je významnou kulturní událostí východočeského regionu již od roku 1982
  • od roku 2013 je pořadatelem festivalu obecně prospěšná společnost BAROCCO SEMPRE GIOVANE
  • festival je členem Asociace hudebních festivalů ČR a Evropské asociace hudebních festivalů EFA
  • v roce 2017, na Arts Festivals Summitu ve Wiesbadenu, zařadila mezinárodní porota
    v čele s předsedou Sirem Jonathanem Millsem Pardubické hudební jaro mezi významné evropské festivaly a udělila mu „Známku kvality“
  • festival probíhá v koncertních sálech a památkových objektech Pardubic a okolních měst
  • představuje významné tuzemské a zahraniční umělce, komorní soubory, symfonické orchestry, operní a baletní soubory
  • nabízí široké spektrum hudby všech slohových období, žánrově je zaměřen především na klasickou hudbu, uvádí koncerty historicky poučené interpretace na dobové nástroje, ale také hudbu soudobou
  • v rámci festivalu se konají též edukativní programy – koncerty pro mládež, ve spolupráci se spolkem PROVARHANY též koncerty, přednášky a besedy na téma „historické varhany regionu“
  • koncerty festivalu se konají pod záštitou významných osobností kulturního
    a politického života a velvyslanců zemí zúčastněných umělců, s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky, Pardubického kraje, Statutárního města Pardubice a dalších subjektů

pořádá Barocco sempre giovane, o. p. s.

Harmonogram projektu

PROLOG FESTIVALU

1/    BEDŘICH SMETANA: LIBUŠE

Operní představení věnované stému výročí založení Československé republiky

V roce 2018 si připomínáme století české státnosti, což by mělo být podnětem
k vzpomínkám na minulost i prognózám dějů budoucích. 40. ročník Pardubického hudebního jara proto symbolicky zahajuje opera Libuše Bedřicha Smetany. Libuše nás provází od své premiéry při památném slavnostním otevření Národního divadla v Praze 11. 6. 1881. Opera je koncipována jako sled poměrně statických obrazů, což ji činí inscenačně náročnou. Inscenace Divadla J. K. Tyla v Plzni v titulní roli s vynikající Evou Urbanovou umísťuje Libuši kamsi do dob staroslovanského mysticismu, pohanských věšteb i temného okultismu. Ocitáme se v tajemné atmosféře mezi posvátnými menhiry, v době, kdy souznění s okolní přírodou bylo stejně důležité jako spojení s bohy.

Operní soubor Divadla J. K. Tyla Plzeň
Eva Urbanová – kněžna Libuše
Oliver Dohnányi – dirigent
Daniel Dvořák – scéna
Martin Otava a Tomáš Pilař – režie

Neděle 4. března 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Východočeské divadlo

2/ GIUSEPPE VERDI: RIGOLETTO

Jedna z nejslavnějších italských oper z pera slavného italského skladatele se inspirovala hrou Victora Huga „Král se baví“. Již samotná Hugova hra měla v roce 1833 vážné problémy s cenzurou. Totéž o osmnáct let později postihlo rovněž Verdiho hudební zpracování, neboť děj nezakrytě obnažuje obraz vulgární, obscénní, marnivé vysoké společnosti v zářivém kontrastu s citem „obyčejných lidí“, bezvýhradným, samozřejmým. Tragická postava šaška Rigoletta, jenž se marně snaží ochránit svou dceru Gildu před lidskou zkažeností, osudné záměny, nevyhnutelnost osudu a naplnění kletby jsou silnými atributy Verdiho hudebního dramatu, mistrně vyvažujícího prvky romantické s realistickými.

Operní soubor divadla F. X. Šaldy Liberec    
Martin Doubravský – dirigent
Oldřich Kříž – režie

Úterý 13. března 2018 v 19.00 hodin / Chrudim, Divadlo Karla Pippicha

HLAVNÍ PROGRAM FESTIVALU 

3/ SMETANOVA MÁ VLAST S ČESKOU FILHARMONIÍ

Slavnostní koncert ke stému výročí založení Československé republiky

Má vlast je národním symbolem, jaký nám závidí celý svět. Těžko si lze představit jiný, lepší, vhodnější způsob, jak hudebně oslavit století naší státnosti. Vždyť Smetanův cyklus symfonických básní nás vždy spojoval v těch nejpohnutějších, nejvypjatějších dobách! Česká filharmonie byla s Mou vlastí bytostně spjata od počátků své existence. Především díky ní se dílo pravidelně hrálo u nás i ve světě. Je neuvěřitelné, že Českou filharmonii uvítáme v Pardubicích po dlouhých osmatřiceti letech! Zároveň je nanejvýš symbolické, že za dirigentským pultem tohoto provedení stane přední český dirigent Petr Altrichter, jenž v letech 1982–1989  umělecky vedl Komorní filharmonii Pardubice.

Česká filharmonie
Petr Altrichter – dirigent
Program: Bedřich Smetana – Má vlast

Středa 14. března 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Tipsport arena

4/ PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ: SPÍCÍ KRASAVICE

Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Poslední dílo ze slavného trojlístku Čajkovského baletů (Labutí jezero, Louskáček a Spící krasavice) bývá považováno za nejdokonalejší, avšak kompozičně, scénicky i baletně nejnáročnější. Klasická pohádka Charlese Perraulta z roku 1696 a bratří Grimmů z roku 1812 je ztvárněna v nové, inovativní formě a zasazena do současnosti. Záhadné zrození hlavní hrdinky, strach z neznáma, výchovné metody rodičů a propletenec vztahů dospívání mohou být totožné s ryze současnými problémy mladých. A jak už to v pohádkách bývá, mladou dívku, která se ocitne na hraně společnosti, může zachránit jen opravdová horoucí láska…

Baletní soubor a orchestr Divadla F. X. Šaldy Liberec
Václav Zahradník – dirigent
Daniel Záboj – choreografie, úprava libreta, režie

Pondělí 19. března 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Východočeské divadlo

 

5/ TELEMANN À PARIS

Les Folies Francoises (Francie)

Soubor Les Folies Francoises pod vedením houslisty Patricka Cohëna-Akenina, profesora Conservatoire de Versailles, oživuje hrou na autentické hudební nástroje hudbu
17. a 18. století v duchu svobody a tvořivosti francouzského Velkého století (le Grand Siècle). Program konfrontuje tvorbu německého barokního velikána Georga Philippa Telemanna z období, kdy skladatel žil, tvořil a koncertoval v Paříži, se skladbami jeho málo známých francouzských současníků. Interpretace důsledně vycházejí z dobových rukopisů a původních tisků, převážně původem z Bibliothéque National de France.

Patrick Cohen Akénine – barokní housle
Jocelyn Daubigney – barokní příčná flétna
Francois Polly – barokní violoncello
Béatrice Martin – cembalo
Program: G. Ph. Telemann, A. Forqueray, G. P. Guignone, M. Blavet  

Čtvrtek 22. března 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Rytířský sál zámku

6/ „IMPRESSIONS“ KATEŘINY ENGLICHOVÉ A VILÉMA VEVERKY

Unikátní komorní kombinace hoboje a harfy přináší doposud nevídané možnosti na poli komorní i koncertantní hudby. Oba interpreti patří k absolutní špičce svých hudebních oborů a je logické, že se dlouhodobě prosazují také individuálně jako sólisté. V roce 2017 nahráli pro Supraphon společné album "Impressions" s hudbou francouzských impressionistů Debussyho a Ravela, jež tvoří rovněž základ dramaturgie jejich koncertu. Program v prostředí synagogy symbolicky uzavírá ukolébavka židovského skladatele Gideona Kleina, jehož život předčasně skončil v nacistickém koncentračním táboře.

Kateřina Englichová – harfa
Vilém Veverka – hoboj
Program: M. Ravel, A. Hasselmans, C. Debussy, G. Klein

Pátek 23. března 2018 v 18.00 hodin / Heřmanův Městec, synagoga

7/ 4TET 

Vokální seskupení 4TET už téměř patnáct let udivuje diváky neuvěřitelnými pěveckými, ale
i hereckými výkony a nápady. Umělecky plnohodnotný, precizní a osobitý projev se v jejich případě snoubí s pověstnou dokonalostí a profesionalitou. Vynikající vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů, originální pojetí uměleckých aranžmá i temperamentní herecké a „taneční“ výkony všech aktérů na jevišti – to vše patří k jedinečným atributům tohoto komorního souboru. 4TET nenechává nikoho chladným; odměnou jsou vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou.

David Uličník – tenor
Jiří Korn – baryton 1
Jiří Škorpík – baryton 2
Dušan Kollár – bas 

Pondělí 26. března 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Kongresové centrum – Atrium palác Pardubice

8/ MISCHA MAISKY JUBILUJÍCÍ

Koncert světoznámého violoncellisty

Charismatický Mischa Maisky oslaví své nadcházející sedmdesátiny také koncertem v Pardubicích! Jeho nezaměnitelná lví hříva a temperamentní, emočně vypjatý styl hry již půlstoletí dominují světovým pódiím. Program ze skladeb velikánů ruské hudby Sergeje Rachmaninova a Dmitrije Šostakoviče obsahuje jejich sonátová i triová díla, v nichž spoluúčinkují s legendárním umělcem i jeho dcera Lily na klavír a syn Sascha na housle.

Mischa Maisky Trio
Mischa Maisky – violoncello
Sascha Maisky – housle
Lily Maisky – klavír
Program: S. Rachmaninov, D. Šostakovič

Středa 28. března 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Sukova síň Domu hudby

9/ NÁŘKY, SLZY, ZÁRMUTKY A PROSBY DOBY RENESANČNÍ

Octopus pragensis

Vokální soubor Octopus pragensis tvoří osm zpěváků, kteří pod uměleckým vedením Petra Daňka usilují o osobitý komorní projev při interpretaci vokální hudby minulosti i hudby zcela současné. Těžiště jejich repertoáru spočívá v hudbě vrcholné renesance a raného baroka. Svou inspiraci soubor čerpá z dobových pramenů a edic a vybírá skladby, které mají nejen historickou hodnotu, ale zároveň oslovují i dnešního posluchače.

Petr Daněk – umělecký vedoucí
Lucie Bártová, Jana Dvořáková – soprán
Nadia Ladkany, Eva Zbytovská – alt
Dušan Růžička, Jakub Koš – tenor
Petr Svoboda, Jiří Hannsmann – bas
Program: C. Monteverdi, J. Despréz, C. Gesualdo, Ph. de Monte, J. Vaet, J. Handl Gallus, A. Lobo, N. Gombert, C. Gesualdo, O. di Lasso

Úterý 3. dubna 2018 v 10.00 hodin / Pardubice, Rytířský sál zámku – program pro studenty
Úterý 3. dubna 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Rytířský sál zámku

10/ HARFA A SMYČCE S JANOU BOUŠKOVOU

Harfa je odedávna nazývána královským nástrojem a ve spojení s měkkým zvukem smyčců dochází k výjimečně šťastnému hudebnímu svazku. Světoznámá harfistka Jana Boušková má za sebou řadu významných uměleckých úspěchů. V roce 1992 vyhrála prestižní světovou harfovou soutěž v USA a získala druhou cenu v Izraeli. Mezi její četná ocenění dále patří vítězství v Concours International de Musique de Chambre v Paříži a v Torneo Internazionale di Musica v Itálii. Koncert se soustřeďuje na autentické původní znění skladeb a program korunuje harfový koncert francouzského skladatele F. A. Boieldieua.

Jana Boušková – harfa

Komorní orchestr Barocco sempre giovane

Program: A. Dvořák, C. Debussy, B. Britten, W. A. Mozart, F. A. Boieldieu

Pátek 6. dubna 2018 v 19.00 hodin / Chrudim, Velký sál Městského muzea

11/12  ČTVERO ROČNÍCH DOB TROCHU JINAK

Josef Špaček je jedním z nejlepších houslistů své generace. Studoval mimo jiné u Itzhaka Perlmana z newyorské Juilliard School. V květnu 2012 se stal jedním z finalistů Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu. V současné době kombinuje úspěšnou sólistickou dráhu s kariérou koncertního mistra České filharmonie. Řekneme-li „Čtvero ročních dob“, okamžitě nám vytane na mysli nesmrtelné dílo Antonia Vivaldiho. V programu ale uslyšíme něco úplně jiného – Čtvero ročních dob v Buenos Aires, virtuózní skladbu Astora Piazzoly, mága argentinského tanga.

Josef Špaček – housle

Komorní orchestr Barocco sempre giovane

Program: F. Mendelssohn-Bartholdy, F. Schubert, E. H. Grieg, A. Piazzola

Sobota 7. dubna 2018 v 19.00 hodin / Přelouč, Divadelní sál Občanské záložny

Neděle 8. dubna 2018 v 17.00 hodin / Sezemice, kostel Nejsvětější trojice

13/ VLACHOVO KVARTETO PRAHA TRADIČNĚ I NOVĚ

Přední české smyčcové kvarteto přijíždí do Pardubic se zajímavým programem, v němž konfrontuje osvědčené klenoty světového repertoáru – Janáčkův první smyčcový kvartet
„Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty“ a Dvořákův dvanáctý smyčcový kvartet „Americký“ – s premiérou nového díla. Jeho autorem je violista souboru, skladatel, aranžér a dirigent Jiří Kabát. Vlachovo kvarteto se rozhodně nebojí novinek a znovu potvrzuje svou univerzálnost, jež v kombinaci se špičkovou interpretací slibuje mimořádný umělecký zážitek.

Vlachovo kvarteto Praha  

Jana Vlachová, Karel Stadtherr – housle

Jiří Kabát – viola, Mikael Ericsson –  violoncello

Program: J. Kabát, A. Dvořák, L. Janáček

Čtvrtek 12. dubna 2018 v 19.00 hodin/ Pardubice, Rytířský sál zámku

14/ 4TET

(Repríza programu 7/)

Vokální seskupení 4TET už téměř patnáct let udivuje diváky neuvěřitelnými pěveckými, ale
i hereckými výkony a nápady. Umělecky plnohodnotný, precizní a osobitý projev se v jejich případě snoubí s pověstnou dokonalostí a profesionalitou. Vynikající vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů, originální pojetí uměleckých aranžmá i temperamentní herecké a „taneční“ výkony všech aktérů na jevišti – to vše patří k jedinečným atributům tohoto komorního souboru. 4TET nenechává nikoho chladným; odměnou jsou vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou.

David Uličník – tenor

Jiří Korn – baryton 1

Jiří Škorpík – baryton 2

Dušan Kollár – bas 

Pondělí 16. dubna 2018 ve 20.00 hodin / Chrudim, Zimní stadion 

15, 16/  „EVOKACE“ S GENTLEMEN SINGERS

Vokální okteto Gentlemen Singers z Hradce Králové je vítězem mezinárodních soutěží
a pravidelným účastníkem významných festivalů od USA až po Jižní Koreu. Jejich program na Pardubickém hudebním jaru 2018 charakterizuje mimořádné historické rozpětí skladeb, kdy se stará hudba pravidelně střídá se skladbami dvacátého a jednadvacátého století. Evokuje
v nás tak hudební představy a duchovní principy jen zdánlivě zapomenuté, ve skutečnosti trvale platné a stále aktuální.

Filip Dámec – kontratenor

Libor Komárek, Radek Mach, Filip Tesař – tenor

Aleš Malý, Martin Struna – baryton

Richard Uhlíř, Václav Kovář – bas

Program: C. Monteverdi, H. L. Hassler, F. Biebl, F. Poulenc, A. Pärt, J. Jirásek

Čtvrtek 19. dubna 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, kostel sv. Bartoloměje

Pátek 20. dubna 2018 v 19.00 hodin / Hlinsko, kostel Narození Panny Marie

17/  KONCERT K 90. VÝROČÍ ÚMRTÍ LEOŠE JANÁČKA

Janáčkův komorní orchestr a Matyáš Novák

Janáčkův komorní orchestr z Ostravy koncertuje na významných pódiích Evropy i v zámoří již více než půl století. Naproti tomu kariéra mladého klavíristy Matyáše Nováka se teprve rozvíjí; přesto se stihl stát laureátem řady mezinárodních interpretačních soutěží a má za sebou i debut ve slavné Carnegie Hall v New Yorku. Matyáš Novák se představí jako sólista Bachova koncertu. Janáčkův komorní orchestr zvolil k uctění výročí skladatele, jehož jméno nese ve svém názvu, skladbu z Janáčkových tvůrčích začátků, jež však prozrazuje sílu
a dravost mladého talentu.

Matyáš Novák – klavír

Janáčkův komorní orchestr

umělecký vedoucí Jakub Černohorský

Program: L. Janáček, J. Ireland, B. Bartók, J. S. Bach

Středa 25. dubna 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Sukova síň Domu hudby

18/ LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY

Opera o zvířatech a lidech, o tužbách i zklamáních a o moudrém smíření s věčnou přírodou měla svou premiéru 6. listopadu 1924 v Brně. Od té doby se stala jednou z nejslavnějších
a ve světě nejčastěji uváděných českých oper, především díky své nádherné, vtipné
i mystické hudbě. Vůbec nevadí, že postavy mluví líšeňsko-brněnským nářečím a pokřikují na sebe žargonem adamovských dřevařů. Lidsky obecně srozumitelnému příběhu o lásce, touze i o tom, že všichni jsme součástí jednoho světa, všichni rozumějí.

Operní soubor Slezského divadla Opava

Marek Šedivý – dirigent

Jana Andělová Pletichová – režie

Pátek 27. dubna 2018 v 19.00 hodin / Chrudim, Divadlo Karla Pippicha

19/ KYTAROVÝ RECITÁL LUBOMÍRA BRABCE

Do Kameniček, Mekky vysočinských malířů-krajinářů, přijíždí přední český koncertní kytarista s programem, jenž akcentuje vedle staré hudby zejména španělské autory. Jejich vklad do repertoáru klasické koncertní kytary je totiž zcela mimořádný. Brabec je proslulý tím, že původní díla dotváří vlastními stylizacemi a úpravami, čímž jim dodává osobní, neopakovatelnou zvukovou podobu. Sólista představí rovněž vlastní kytarovou skladbou k poctě papeže Jana Pavla II.

Lubomír Brabec – kytara

Program: J. Dowland, L. S. Weiss, F. Sor, L. Brabec, I. Albeniz, H. Villa-Lobos, F. Tárrega                                

Sobota 28. dubna 2018 v 17.00 hodin / Kameničky, kostel Nejsvětější Trojice

20/ HOMMAGE À HÄNDEL

Barokní árie Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové

Světově proslulý barytonista se svou chotí, přední českou sopranistkou, představí operní
a oratorní dílo barokního velikána Georga Friedricha Händela, působícího v Anglii. Adam Plachetka je sólistou Vídeňské státní opery a pravidelným hostem Metropolitní opery v New Yorku, Covent Garden v Londýně, Teatro alla Scala v Miláně či Německé opery v Berlíně. Kateřina Kněžíková, sólistka Národního divadla Praha, exceluje v doma i v zahraničí v četných mozartovských i belcantových rolích. Händelovy sólové skladby interpretují trumpetista Marek Zvolánek a cembalista Vojtěch Spurný, jenž je zároveň dirigentem celého projektu.

Kateřina Kněžíková – soprán

Adam Plachetka – basbaryton

Marek Zvolánek – trubka

Vojtěch Spurný – cembalo, dirigent

Komorní orchestr Barocco sempre giovane

Program: G. F. Händel

Neděle 29. dubna 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Sukova síň Domu hudby

21/ LESK ŽESŤŮ V PRŮBĚHU STALETÍ

Koncert známého pražského žesťového ansámblu Czech Brass přináší pestrý hudební kaleidoskop od baroka po ryzí současnost. Uslyšíme legendární úvod Charpentierova Te Deum, díla Vejvanovského, Bacha, Mozarta či Bizeta. Široký interpretační záběr souboru však dosahuje až k jazzu, popu, funky a filmové hudbě, o čemž nás přesvědčí závěr programu v odlehčeném duchu.

Czech Brass, umělecký vedoucí Marek Zvolánek

Marek Zvolánek, Marek Vajo, Jiří Houdek – trubky
Lukáš Moťka, Stanislav Penk – trombón

Karel Kučera – basový trombon

Karel Malimánek – tuba

Program: M. A. Charpentier, J. S. Bach, P. J. Vejvanovský, W. A. Mozart, G. Bizet, G. Verdi

Středa 2. května 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Rytířský sál nebo nádvoří zámku

22/ VEČER ŠTEFANA MARGITY

Oblíbený český operní pěvec slovenského původu působil na scénách nejslavnějších operních domů, například v milánské La Scale, londýnské Covent Garden či v newyorské Metropolitní opeře. V roce 1986 zvítězil na Pražském jaru a téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla a ve vídeňské Volksoper. Margita přichází se zajímavým, ne zcela typickým sólovým repertoárem včetně skladby JA RA LAJ, cyklu romských, slovenských a rumunských lidových písní skladatelky Sylvie Bodorové.

Štefan Margita – tenor

Komorní orchestr Quattro

Marek Štilec – dirigent

Program: A. Vivaldi, W. A. Mozart, J. V. Stamic, F. Schubert, P. I. Čajkovskij, E. H. Grieg,
C. Franck, S. Bodorová

Čtvrtek 3. května 2018 v 19.00 hodin / Hlinsko, Multifunkční centrum

23, 24/ CHRÁMOVÝ KONCERT S EVOU URBANOVOU

Chrámové koncerty Pardubického hudebního jara vnášejí do festivalového ruchu klidnější, intimnější atmosféru. Sopranistka Eva Urbanová patří k největším českým operním hvězdám s nejvyšším mezinárodním renomé. Operní pěvkyně do svého programu zařadila řadu známých duchovních písní a zpěvů a především kompletní provedení niterných Biblických písní Antonína Dvořáka. Koncert ozvláštní Staré tance a zpěvy pro smyčce, dílo italského skladatele Respighiho.

Eva Urbanová – soprán

Komorní orchestr Barocco sempre giovane

Program: F. Schubert, J. Mácha, P. Mascagni, C. Franck, L. Niedermeyer, A. Dvořák

Pátek 4. května 2018 v 18:00 hodin / Vysoké Mýto, kostel sv. Vavřince

Sobota 5. května 2018 v 18:00 hodin / Žďár nad Sázavou, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše

25/ SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Filharmonie Brno se Slovanskými tanci Antonína Dvořáka

Začali jsme slavnostně, končíme též radostně. Dvě řady Slovanských tanců jsou naším národním rodinným stříbrem a symbolicky uzavírají jubilejní čtyřicátý ročník Pardubického hudebního jara, věnovaný letos s velkou převahou právě české hudbě. Filharmonie Brno, orchestr s více než šedesátiletou bohatou historií, při této příležitosti za dirigentským pultem uvítá Tomáše Netopila, výraznou osobnost naší i mezinárodní hudební scény, v současnosti generálního hudebního ředitele v německém Essenu.

Filharmonie Brno

Tomáš Netopil – dirigent

Program: A. Dvořák – Slovanské tance, I. a II. řada

Neděle 6. května 2018 v 19.00 hodin / Pardubice, Sukova síň Domu hudby

O nás - text

.
Dubany 23, 530 02 Pardubice
+420 723 870 820
Úřední hodiny:
Úterý 17:00 - 19:00
Středa 09:00 - 13:00